Nad smrtelnou postelí zatím nepřemejšlím

a ta práce s koňma, ze země, tak ta mi teda jde! 🙂

Tak zdravá, to ještě nejsem, antibiotika mám ještě na 3 dny, ven vycházím zřídka a párkrát za den si jdu ráda lehnout, dnes jsem ale byla akčnější než akční, samozřejmě nechtěně.

"Ráno v 8 přijede kovář a taky přijede Danča ( děvče co nám sem přichází ke koním) já jedu k Vltavě k doktorce, tak pak koukej vstát, abys mu zaplatila!"  pokynul mi včera Filip.

Probudila jsem se před 8mou s tím, že tady nebudu za spícího debila. Danča přijela v půl 9té a kovář v 9 a všichni se vypravili ke koním. Sleduju to z okna, kovář stojí opřený o stáje, Filip s Dančou jdou přemluvit některého z koní, já si jdu přečíst poštu, není jí moc, jdu znovu k oknu.

Kovář se opírá o stáje, Filip s Dančou pobíhají po ohradě a kolem nich si to metelí 3 divocí mustangové, tam a zpět, dokola, tam a zpět.

" No bude veselý den:-))"  myslím si a jdu si udělat kafe, vracím se s ním k oknu, kovář stále opřený o stáje, Filip s Dančou stojí uprostřed ohrady, těžkotonážní Abbka pobíhá tam a zpět, JuRáš to bere kol vůkol, ocas zvednutý až nad hlavu, Pepíno klopí zatáčky jako by jel na motorce, prší a klouže to.

"Jak dlouho to ten kovář asi vydrží?" myslím si, oblíkám bundu a jdu tam, mám pořád pocit, že nejméně Pepína Danča něčím irituje.

Kovář opřený o stáje, vcházím do ohrady a volám na Filipa, aby odvedl Danču. Koně zpomalují, první ke mně jde Abbka, a to nemám moc radost, protože nemám v ruce ani hůl, ani lopatu:-), přesto ji hrdinně chytám za ohlávku a předávám Filipovi.

Pepínovi došel benzín:-), jde ke mně a já ho odvádím kováři, zbývá jUráš a Danča dělá chabý pokus ho chytit, ale jUrášovi ještě benzín nedošel a Danča mi nese aspoň vodítko, ale já ho nechci, prostě jdu k němu, chytám ho za ohlávku a vedu ke kováři.

Antibiotika mám ještě na 3 dny, zdravá ještě úplně nejsem, ale dnes jsem odchytla 3 cválající koně, a to je dobrá práce! 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *