Jak jsem dnes ukradla špuntík v kutilcentru

a proč to dělat jednoduše, když to jde složitě:o(

Náš sprchový kout, který jsme si koupili loňského léta má odtok, který se jako většina odtoků dá uzavřít špuntíkem, tedy dal se zavírat špuntíkem do nedávné doby, co vzala špuntík do huby Anka:o(, a tak sem včera sbalila pološpuntík do tašky s ním, že se vypravím do nějakého kutilského veleobchodu a koupím nový!

Dnes odpoledne, vybavena špuntíkem, jsem jedno takové centrum, které z bezpečnostních důvodů nebudu jmenovat, vešla a hned u dveří narazila na  prodavače „pana ochotného“ , který semnou vyjel do patra, kde v příslušném oddělení projel asi 50 krabic a 90 regálů, načež přivolal “ pana chytrého“, který rovnou zavrtěl hlavou, a posléze “ pana odborného“, který kroutil hlavou ještě víc. Poté mi ukázali asi sto různých heblat v nichž vězely stříbrné špuntíky, a já se pomalu smiřovala s tím, že budu muset koupit celé odtokové zařízení cca za 480,-Kč (namísto obyčejného špuntíku za korun cca 10,-) , když jsem si všimla, že ani jeden špuntík nelze od zbytku heblete oddělit.

 “ No to je jiný systém!“ pravil pan chytrý.

 “ No ale, to by se musel rozebrat celý ten sprchový kout, aby se tam ten jiný systém dal naaplikovat!?“ pravila sem já.

“ No ano, to budete muset!“ pravil pan odborný “ Nebo si zjistěte výrobce vašeho koutu, například, zda je to Ravac, nebo…….(vyjmenoval ještě cca 5 výrobců sprcháčů), a u něj si ten špuntík objednáte, nebo příjdete zase sem a objednáme vám ho my!“

„Ale proč, je to tak složité, když tohle jsou prostě dva kusy obyčejného plastu ??“ namítla sem a pánové ochotný, chytrý a odborný pokrčili svorně rameny.

Poděkovala sem a vypravila se za roh podívat se na všechny ty postavené Ravacy, atakdále, jestli mezi nimi náhodou nestojí i mně známý typ.

Vystaveno bylo 10 kusů sprchových koutů od 4 různých výrobců, ve všech se nacházela totožná odtoková díra, 5 děr už bylo prázdných, v 5ti z nich byl i špuntík, který sem si přišla koupit.

/files/spuntik.jpg

4 tam ještě zbyly:o)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *