Neuvěřitelný sobotní zážitek s Petrou Kvitovou

a mísou na salát:o)

Jelikož jsem se v minulém týdnu pohybovala mimo čas a prostor, žádné s Wimbledonských klání sem bohužel neviděla, takže o tom, že Petra Kvitová je rozjetá jako rychlovlak sem slyšela jen z občasných zpráv v autorádiu, nicméně hned včera popoledni sem Filipa požádala, aby mi na její vítězství vsadil, což tedy udělal, ovšem jeho důvěra v mé tenisové znalosti patrně pokulhává, protože z osmi kil, které měl k sázení k dispozici, mi uloupl stovku:o(.

Petra hraje tenis stylem, který silně připomíná styl mé největší tenisové oblíbenkyně, krasavice Chris Evertové Lloydové, první ženy, která začala hrát tenis v bilých šatičkách, první ženy, kterou jsem viděla odehrát všechny zápasy, z nichž málokterý byl prohraný, ze základní čáry. Jediný rozdíl mezi hrou těchto dvou hráček spočívá v tom, že zatímco Petra používá levačku, Chris to tam všechno prala obouruč.

Petra včera předvedla absolutní výkon, nejen pokud šlo o hru, ale zejména pokud šlo o psychickou vyrovnanost. Odehrát takový zápas, v tak krátkém čase, s  protivně hejkájící mnohem zkušenější protihráčkou, a nenechat se vyvést z míry naprosto ničím, s jedinou asi dvouminutovou výjimkou, kdy ji po dřepnutí zřejmě rozbolela noha, což ji připravilo dvě hry před koncem zápasu o vlastní podání, což ji vůbec nevyvedlo z míry:o), to bylo naprosto neuvěřitelné, a ani nevím, jestli sem někdy viděla tak přesvědčivé finálové wimbledonské vítězství :o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *