Už se nedivím, že tu za komunistů bývalo líp!

20 let je totiž pro paměť strašně dlouhá doba.

Dnes ráno jsem narychlo, bez košíku, vlítla do Billy ve Strašnicích pro druhý kus ( cenově) akčního Lega Gremlinům  k Vánocům. Celý ten nákup mi trval cca 3 minuty, zato u pokladen, obou, fronta na minut deset. Paní stojící zamnou pořád něco mumlala, ale pořádně jsem si ji všimla, až když do mne snad popáté vrazila svým vozíkem. Otočila jsem se, že zavrčím, ale vidím starší paní, tak jsem se jen usmála, čímž jsem ovšem paní nabudila k povídání.

"Postavila jsem se do špatné fronty, támhle to vypadalo mnohem hůř, ale teď to tam vypadá mnohem líp!" pravila paní, a já udělala

"Hmmm" protože měla pravdu.

"To je hrozný, co je tu už poránu lidí, takhle ráno!" pokračovala paní, a já chtěla udělat další hmm, ale nestihla jsem….

"Taky se není co divit,když tu mají na tolik lidí jen 2 pokladní! To za komunistů tady seděla pokladní za každou kasou!"

Zatápala jsem v paměti, ale nedotápala, nic jiného než tu Billu, tady nepamatuju, bydlela jsem kousek od toho místa 7 let a dokonce to byl můj poslanecký obvod (tehdy se tomu ještě neříkalo Zastupitel).

"Milá paní" povídám tedy " prosím Vás, kde by se tady za komunistů vzalo něco jako Billa? Támhle v Rybníčkách byla jedna umaštěná sámoška a v ní 1 druh jogurtu ve skle a mlíko v červených a modrých pytlíkách, chleba neměli už ve 4 odpoledne!"

"Tak to máte moc špatnou paměť paní!" povídá mi paní "Ten barák tady dostavěli někdy  v 87 a co by tady asi tak bylo,kdyby ne Billa?"

Naštěstí přišla třetí pokladní a já byla první…

Paměť já mám docela dobrou, taky si pamatuju třeba to, že ulice navazující na tu V Olšinách, se jmenuje Vršovická až od roku 91, protože předtím se jmenovala SNB, ale ta Billa, tak ta tam byla taky až od konce roku 91, na jejím novém parkovišti jsem se učila parkovat, a před ní tam nebylo nic, ani to parkoviště.

Ale už se nebudu divit, když uslyším někoho říkat, že za komunistů to bylo lepší, protože si pamatuje, jak v Bille stával chleba 3.50, červené mlíko v pytlíku 3.10 a banány a jahody, no ty měli v Bille přece každý den! 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *