Když dva nedělají totéž, nemusí to být totéž

A dvě školky……

Že jsou místa ve školkách potřebná, o tom asi nkdo s nikým polemizovat nebude, dětí v předškolním věku je mnoho, víc než školkových míst, a rodičů, shánějících umístění pro dítě, aby mohli raději nastoupit do práce, než spoléhat na sociální dávky, asi taky.

Včera, v jeden den, jsem užasla nad školkovými místy hned dvakrát,

napoprvé se to týkalo Pardubic. Zdejší Magistrát se patrně snažil vyřešit potřebu školkových míst a předběhl sám sebe, na vlastních pozemcích zadal výstavbu čtyř školkových montovaných přístaveb, ale v té rychlosti se jaksi pozapomnělo na vydání řádného stavebního povolení, inu “ kovářova kobyla chodívá bosa“ a tak se stalo, že stavební povolení bylo vydáno ne před zahájením, ale částečně po dokončení a částečně v průběhu staveb.

Samozřejmě, zákony musíme dodržovat všichni, i kovář, a tak teď pardubický Magistrát čeká, který uřad bude místo něj vybrán, aby mu uložil pokutu, sám sobě ji totiž nadělit nemůže. Teď tedy zbývá jen doufat, že se nenajde nějaký idiot, kterého by napadlo nařídit odstranění staveb.

Druhá zpráva se týka mateřské školy v 7 pražském obvodu Holešovicích. Do této školky inestovala na opravy po povodních v roce 2002 Praha 5 milionů.

Zde se chybička vloudila tak, že do areálu školky existují pouze dva přístupy, oba přes průchody bytových domů. Polovinu domu z ulice na Maninách sice vlastnila Městská část, ale při odprodeji své části majitelce 2. poloviny domu, úřady jaksi pozapomněly na věcné břemeno práva průchodu ke svému majetku ve vnitrobloku, a tak děti do školky procházely jiným domem, v ulici U průhonu, na základě smlouvy o používání průchodu, která však skončila a nebyla majiteli domu prodloužena. 

Školka je zavřená, objekt už několik let chátrá a 57 školkových míst prostě jen tak ubylo, 5 milionů investic jako by se spláchlo. Ovšem za tuhle idiocii zřejmě nikdo pokutu nedostane.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *