Už zase se budu chovat jako domovnice…

ale možná je to poslední fáze před tím, než se z člověka stane masový vrah!

Dnešní den jsme s pájou ostrovankou zahájily den společnou snídaní, kterou jsme si domluvily v srpnu na Korfu. Pavla tentokrát vybrala nově(ji) otevřenou Malostranskou besedu, protože se jí líbil jak interiér, tak snídaňový jídelní lístek, a řekly jsme si, že nebudeme dělat scény a tak jsme je nedělaly přesto, že
Pavle místo zeleného přinesli pepermintový čaj, asi proto, že je taky zelený a zelený neměli. Fresh džus taky neměli a tak jsme si objednaly Capy, já pomerančové, Pavla grep, pomerančové neměli a tak mi přinesli pomerančový fresh. Pečivo za 20 Kč pro dvě osoby spočívalo ve 3 plátečcích z tmavého a 3 z bílého rohlíku ( půl cm silných) a za dalších 20,- 2 kusy máslíček pro panenky. Celý tento kulturní zážitek stál tuším 590,-Kč, a jedna nožka z mých dvou Vídeňských párečků, dost zapáchala ( ta druhá míň). Navíc tam byla zima, protože dveře nešly zavřít.
Ve 1/4 na 3 mi pán od plotů zrušil schůzku v 1/2 3 s tím, že zavolá, abychom se domluvili na zítřek. Samozřejmě se už neozval, přesto, že neví, že jsem k Vltavě jela kvůli té snídani a ne kvůli němu.
Přijedu k baráku, zvonky, které sem objednala v dubnu, jsou stále ve stavu jako v červnu, červenci,…..
Příjdu do bytu, a při každém vstupu a výstupu z pokoje zakopnu o drát k TV, protože z nepochopitelných důvodů už 14 dní nefunguje společná anténa. Nechápu, proč by v 30. století musely být ke všemu nějaké dráty.
Ještě není ani 8, volá mi Karkulková, že jejímu 23 letému chlapečkovi nejde v garsonce už 3 týdny televize. Snažím se jí vysvětlit, že se opravdu snažím a že se prostě zatím nenašel nikdo, kdo by pochopil PROČ TO NEJDE.  “ Ale to je Vaše povinnost!“ povídá Karkulková a já povídám “ Tak mě žalujte!“ a odkládám telefon.
Sedám si k poště a snad po stopadesáté od března urguju firmu BIOENE kvůli základní smlouvě na Zelené dotace. Nejméně po padesáté urguju zvonky, po desáté ploty, potřetí reklamaci dovolené, potřicáté vyčištění okapů.
Vyhulená, koukám, se z bytu nevystěhovala, přesto, že k tomu má rozsudek s razítkem směroplatnosti 18.8. a zaplaceno náhradní ubytování.
A pak ať mi někdo tvrdí, že je normální vytáhnout z 650ti metrové hloubky 50ti centimetrovou dírou 36 chlapů!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *