Sublimuje nám kočka!

Po loňské zkušenosti s Pepíčkem kočky ven nepouštíme, tedy Ňuninka ven chodí odjakživa už 5 let, ale Šumachra a Paštiku „držíme“ doma, i přesto, že Šumák má tendence semtam vzít dráhu a zajít si na menší prochoz.

My to ale nemáme rádi, a tak jsme zavedli různá bezpečnostní opatření, abychom těm výletům zamezili.

Tak například neotevíráme okna v patře v době, kdy je přístup do patra. Nenecháváme otevřené dveře ven pokud je otevřeno do kočičí sekce. Prakticky všechna okna máme opatřena sítěmi, které dokáže probourat jedině velký kočk Ňuninka. Takže, Šumák má prostě poprdeli, resp. měla, než se naučila sublimovat.

Včera vpodvečer jel Filip do hospody zapíjet malého Čerta a já sem si tu tak porůznu hrála. Někdy před půlnocí jsem šla prohlídnout přízemí, žádná kočka v dohledu a tak sem zavřela kočičí sekci, abych mohla, až půjdu spát, nechat pootevřené okno Ňunince, pak jsem se vrátila k soustruhu, kouknu na okno a za ním zvenku sedí Šúma a pantomimicky mi naznačuje, že chce domů!

Panebože ten Filip je nemožnej, myslím si, on neumí odejít tak, aby mu neutekla kočka!

Otevřela sem okno, odchytla Šumachra, zavřela ho do kočičí sekce a šla spát.

Někdy kolem 6té mě probudilo škrábání na dveře, to je takový Šumákův každodenní ranní rituál. vstala jsem, vypustila Šumáka z kočičí sekce, šla si nalít čaj a znovu jsem si lehla.

Podruhé jsem se probudila v 8, to už je tak nejvyšší čas vypustit, nebo vyhnat ven pesy a dát Anče snídani. Vstávám, kouknu na okno, Šúma sedí zvenku za sklem a pantomimicky mi naznačuje……

Beru Šumáka dovnitř, rozdávám snídaně, pouštím pesy ven, pak jdu překontrolovat všechna okna, dveře a jiné díry v přízemí, otevřené je jediné okno v koupelně, síť v něm je neporušená.

Jdu do patra, kontroluju okna, všechna jsou zavřená.

“ Co se děje?“ ptá se Filip

Líčím mu co se děje.

“ Jooo, to se mi stalo včera taky!“

Celý den dnes hledáme, kudy by se mohla dostat z domu ven kočka, na nic jsme nepřišli.

Dnes kolem 18té hodiny zmizela Šúma zase, a to ve chvíli, kdy nikdo nikam nešel, seděli jsme u stolu a večeřeli.

Vrátila se před 10ti minutama, jak vidno, zpět se vrací zásadně v zhmotnělé podobě!

/files/dnavrat.jpg

Sakra práce, kudy se může z baráku dostat 4kilové zvíře?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *