S Blbbinkou to přestává být legrace

a tak jsem se začala včera ohlížet po odbornících přes hlavy…

Včera totiž měla zase jednu ze svých “ náladiček „. bylo mi to jasné hned, jak jsme vešly do ohrady ( nakonec znám ji už velmi dobře), cestou za účelem čištění koňského domečku. Kroužila kolem nás, uši napůl žerdi, ukličkovala sem to, nakonec jako každý den, ale po 10ti metrech Jana taktak uhla zády k ní těm bucharům zvednutým výš jak dva metry.

Nakonec ten kopanec Jana přece jen dostala při čištění kopyt, odlítla na metr a vážněji to odnesl jen kufřík s čistícími forichtungy, ten je namaděru, narozdíl od Janiny nohy.

Vlastně jsem jediná, koho zatím nepokopala, ale je to jen díky tomu, že si dávám velký pozor, taky jsem ale jediná, kdo ji nikdy ničím neuhodil za ty útoky.

A tak sem si večer našla několik koňských veterinárních poraden, a popsala problém, tedy zda může být problém v tom, co se tu v letošním květnu přihodilo….

Zatím jsem dostala dvě odpovědi, obě vpodstatě v tomto duchu :

“ odpověď odborníka :
Dobrý den, bohužel v bezvědomí může dojít již po několika minutách,
stejně jako u lidí, vinou nedostatečného prokrvení mozku k stavu při kterém
odumírají mozkové buňky, a tak může dojít k poškození mozku. To je v
podstatě neléčitelné, a proto pokud kobylka nemá závažné
neurologické příznaky a chová se (téměř) normálně, pak se problémem
příliš netrapte, po celý život nemusí dojít ke zhoršení.“

Nedovedu posoudit, jak vážný neurologický problém je, když nemůže najít ta vstupní vrátka, nebo, že zapomene, že žere a chodí půl hodiny po ohradě s otepí slámy v hubě:-(

Taky, je pravda, že koncem dubna sem přišla jako dychtivé milé hříbě, ale taky je pravda, že po onom „incidentu“ už to nebyla ona, a nikdo mi nebude vykládat takové píčoviny, že se změnila k horšímu kvůli mým špatným povahovým vlastnostem….

Já prostě potřebuju vědět, jestli je nemocná díky tomu, co se přihodilo, a musí tedy mít pro svůj další život zvláštní režim, protože žádným výcvikem, nebo drezúrou, se prostě nikdy nic nevylepší. Musím to vědět, protože pak by bylo jasné, že do ohrady, v které je ona, už nikdy nemůže vstoupit nikdo cizí, natož nějaké dítě!

A tak teď sháním veterináře s encefalografem.

 

Ten rozdíl, pokud jde o jiskru v oku….

/files/aboko.jpg

/files/pepoko.jpg

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *