Anatomie lži

Dívám se už na 2 řadu toho seriálu, prý je natočený podle skutečné postavy, tedy postavy psychologa, zabývajícího se nonverbálními projevy lidí.

Ne lidí běžně, ale lidí podezřelých ze spáchání zločinů, a dělá to pro FBI, jenže on ty projevy lží samozřejmě vidí na všech lidech s kterými se setká. Těžký život.

Pozoruju už ve 2 řadě nonverbální projevy lží, ale vlastně ani nechci vědět, jestli je chci znát, vždyť kdo by chtěl vědět, že mu lidi lžou, kdo by chtěl vědět, že „Miluju tě!“ je lež a že je někdy lež i neříct to.

Umět rozpoznávat nonverbální projevy lidí se dá, ale ty své člověk stejně není nikdy schopen ovládnout, i když by rád.

A pak, ten Pierot…, vzpomněla sem si na jednoho z Gran Canarie, vlastně to nebyl Pierot, spíš Harlekýn, vysypala sem mu všechny drobné mince z peněženky do futrálu, a když sem šla za dvě hodiny kolem zpět, uklonil se mi a zamával….., Pieroti i Harlekýni mají výhodu nánosu líčidel, který skryje anatomii lži,  a mně se najednou zastesklo po tom teplém večerním vzduchu, vůni moře a nicneříkající  bezstarostnosti, někdo zamává, vy zamáváte jemu, a vlastně to vůbec nic to neznamená, není to ztracené ani předem, ani zadem, je to jen jako.

A tak sem si teď vzpomněla na Xindla X:o)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak to vidím a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *