Proč to dělat dál jednoduše, když to jde i složitě!

aneb přetechnizovaný McDonald

Někteří z Vás se už zajisté otřepali odporem, ale já to ráda, třeba Cheesburger se mi za posledních 20 let ještě nepřejedl, a hned tak se určitě nepřejí, protože moje duševní zdraví je mi nadevše:o)

McD začal v poslední době různě inovovat, třeba mění barvu z červené na zelenou, prý to působí ekologičtěji, což mi s ohledem na sortiment potravy a zejména nakládání se zbytky, připadá malinko komické.

Kromě zelené přibylo u McDrive “ okének“, u zmodernizovaných provozoven už neobjednáte a zaplatíte v jednom a odeberete v druhém, kdepak, jakési přitroublo vymyslelo, že „okénka“ jsou zapotřebí tři!

“ 1. okénko“- budka, se pak nachází několiknáct metrů od nabídkové tabule, takže jediná možnost je, dát si to,co si dáváte vždycky!

Vrcholem umění logistiky je pak McDrive v Pražském Edenu. K areálu přijedete z boční ulice a ocitnete se vpodstatě u původně prvního „okénka“, ale tam nepojedete! Na parkovišti je potřeba absolvovat dvě zatáčky a poté se vám podaří přijet k „vstupní bráně“ nacházející se cca 50 metrů vpravo od původně “ prvého okénka“. Zde stojí budka a v ní je nainstalována obtazovka, mikrofon a reproduktor. abyste cokoliv slyšeli, a bylo slyšet vás, je nezbytné vypnout motor. Další zádrhel spočívá v tom, že budka s obrazovkou je natočená jižním směrem a celý den na ní svítí slunce, efekt je podobný jako v případě takto situovaných obrazovek bankomatů, z nichž můžete vybírat jen po západu slunce.

Dnes cca13.00. Dvojitá, první vpravo, přijíždím k “ 1. budce“, vypínám motor a zdravím display, nic, až po chvíli z repráku zahrastí

“ Tak co si budete přááááát?“

“ 2 Cheesburgery a 1 malou Colu lajt s ledem!“ hulákám do mikrofonu a už sem nasraná!

“ Bude to 100,-Kč, přejeďte si k 2. okénku!“ chrastí budka

“ Jak 100? za co??“ divím se

“ Překontrolujte si svou objednávku na obrazovce a přejeďte…..!“ hlásí budka

“ Na obrazovce si nic nepřekontroluju, protože na ni svítí slunce!“ hlásím já

“ Prosím?“ diví se budka

“ Doprdele, že na ní není nic vidět, protože svítí slunce!!!“

“ 4x Chees a malá Cola lajt a přejeďte si k dalšímu okénku!“ vrčí budka

“ Nechtěla sem nic 4x ale 2x a 1x, ksakru k čemu je takové zařízení, když není ani vidět, ani slyšet!“ nechápu, proč sem byla nasraná už předtím

“ Takže to bude 60,-Kč, překontrolujte, no přejeďte si…..!“

Přejíždím a podávám chlapci v 2. okénku 60,-Kč

“ Za co to je?“ ptá se chlapec

“ Přejděte si k 1. okénku a zeptejte se!“ odpovídám

“ Moment prosím, mně se to tu nějak nezobrazuje.“ praví chlapec a ťuká do svého displeje.

Nechávám mince ležet na parapetu a přesunuju se k 3. okénku

“ Tady je 2x váš Chessburger a malá Cola lajt, dobrou chuť a hezký den!“ chlapec s odposlechem implantvaným do hlavy mi podává kelímek a sáček

“ Ta Cola měla být s ledem!“ vypínám motor

“ Prosím? promiňte já vás neslyším!“ usmívá se hoch a ukazuje si na implantát.

“ Rozhodně to chce 4. okénko, jinak jste vyřízení!“ pravím já, nastaruju a odjíždím.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *